trener osobisty
trener osobisty

Strona główna Ciekawostki Od czego zacząć odchudzanie !
     Od czego zacząć odchudzanie !
     2011.10.6 22:49:47

Odchudzanie


Jeżeli próbowaliście najróżniejszych diet, a sylwetka cały czas wymaga wiele do życzenia, prawdopodobnie popełnialiście podstawowe błędy dietetyczne. Najczęstszymi błędami na jakie nabierają się osoby rozpoczynającą odchudzanie jest kopiowanie istniejących diet które tak często pojawiają się w kolorowej prasie bądź w Internecie !

Musimy pamiętać o tym, żeby dieta byłą skuteczna i nie kończyła się efektem JoJo, musi być zaplanowana bezpośrednio pod daną osobę i jej możliwości fizyczne.

Kluczowymi informacjami na podstawie której planuje się odpowiednią dietę są:

a) płeć, wiek, wzrost, aktualna waga,  poziom aktualnej tkanki tłuszczowej / mięśniowej, poziom nawodnienia organizmu,
b) aktualny stan zdrowia osoby rozpoczynającej dietę :  problemy z układem sercowo – naczyniowym, problemy z układem kostno – stawowym, problemy z układem mięśniowym, obrzęki, zażywane lekarstwa ?
c) aktualna dieta, ilość palonych papierosów, ilość spożywanego alkoholu, ilość spożywanych słodyczy, uzależnienia,
d) dlaczego osoba decyduje się na dietę ?
e) jakie ma oczekiwania odnośnie diety ( ile kilogramów chce chudnąć w ciągu miesiąca ? )
f) czy jest na tyle zmotywowana aby wytrwać na diecie ?
g) Obwody : bioder, pasa, klatki piersiowej, łydek, bicepsa.

Bardzo ważnym elementem w procesie odchudzania jest stopniowa zmiana nawyków żywieniowych. Najgorszym sposobem na rozpoczęcie odchudzania jest drastyczna zmiana jakości i częstotliwości jedzonych potraw! Nowa dieta musi być wplatana w nasz życie w sposób powolny i systematyczny.

Zaczynamy od dodania jednego zdrowego posiłku do aktualnej diety, w kolejnym tygodniu dodajemy następny zdrowy (zbilansowany) posiłek. Na przestrzeniu 5 tygodniu dochodzimy do 5 posiłków jedzonych w odstępach maksymalnie 3 godzin. Taki sposób zmiany nawyków żywieniowych ma na cel ustabilizowanie wagi w przyszłoś i przeciwdziałaniu efektowi jojo ! 

Są to oczywiście jedne z wielu informacji na podstawie których profesjonalny dietetyk bądź trener osobisty zaplanuje system dietetyczny.

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z poradni dietetyków bądź doświadczonych trenerów kulturystyki, którzy zaplanują waszą drogę dietetyczną w sposób zorganizowany, zdrowy i w 100% efektywny !         


przed : 105kg.

po : 80kg
                                  

        przed : 97kg.

        po : 80kg


Jeżeli jesteś zainteresowana(y) profesjonalnym wsparciem w trakcie procesu, którego efektem ma być bardziej poprawna waga czy sylwetka napisz lub skontaktuj się ze mną. Odchudzanie jak już wiesz nie jest tylko zabawą i najczęściej wymaga ogromnej dyscypliny i samozaparcia. Będę od tego, aby w tych trudnych chwilach wesprzeć Cię moją wiedzą i doświadczeniem. Strona kontaktowa Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy zaplanowany cel. Powodzenia.

     czytan : 19198
Dokument bez tytułu» Dieta odchudzająca
» Plan treningowy na masę / rzeźbę
» Trener osobisty poznań
» Trening spalania tkanki tłuszczowej
» Ćwiczenia na zgrabne uda i pośladki
» Trener personalny poznań
» Od czego zacząć odchudzanie ?
» Dietetyk Poznań
» Trening indywidualny poznań

Strona główna Ciekawostki Od czego zacząć odchudzanie !